top of page

Praxi přirozeného zlepšování zraku mohou všichni již od narození

Užívat metodu mohou všichni, kteří si chtějí vylepšit svůj zrak či mají oční vady, děti i dospělí, bez omezení věku. Jediným omezením je nechuť měnit své návyky. Praxi záměrně nenazýváme cvičením, i když cvičení obsahuje. Záměrem je změnit návyky a z odstranit napětí. Metodu Meira Schneidera kombinuji i s dalšími poznatky podle každého klienta: a  je určena pro všechny druhy očních vad,

  • krátkozrakost ( Myopie a pseudomyopie),

  • dalekozrakost (hyperopie),

  • astigmatismus,

  • vetchozrakost (Presbyiopie),

  • tupozrakost (amblyopie) a šilhání (strabismus),

  • světloplachost (fotofobie)

  • dvojité vidění  - nedostatečná nebo chybějící oční fůze.

Metoda napomáhá  prevenci a zlepšuje stavy šedého zákalu (katarakt), zeleného zákalu (glaukom), potížím spojeným s odloučením sklivce  

Napomáhá k vyváženému používání obou očí, učí zrakový systém relaxovat a tím snižuje napětí v očích,

pocity suchého oka.

Sebeléčení založené na pohybu a práci s tělem učí relaxovat a stimulovat zrak, zlepšuje uvolnění zad a krční páteře, tím zlepšuje prokrvení mozku a očí.

Meir Schneider učí používat zrak harmonicky. Konkrétní postupy a cvičení k jednotlivým oslabením Vás naučíme. Popisy většiny cvičení najdete v knize Meira Schneidera: Šance pro oči (český překlad Hana Maslovská, ELFA 2013) 

anchor 1

Můžeme uvěřit v zdánlivě nemožné schopnosti našeho těla a mysli a zpomalit, zastavit či vylepšit zrakové schopnosti přirozenou cestou, vlastním přičiněním. 

Dosáhneme toho změnou návyků a cvičením, která mohou být i zábavná, povzbudí vaši mysl i tělo, naučí oči a tím i celé tělo a mysl relaxovat. Využít služeb zdravotního průmyslu můžete vždy. Nabídka je ohromující a stále se rozšiřuje. Posečkejte pár týdnů či měsíců a ověřte si před tím, zda lidský intelekt již stvořil něco dokonalejšího, než je člověk se svými vnitřními schopnostmi. Důkazem jsou sta tisíce lidí včetně autora stránek, kteří se rozhodli cvičit a změnili své návyky a kteří vylepšili a vylepšují svůj zrak. Svaly očních víček jsou nejrychlejší v našem těle a okohybné svaly jsou relativně nejsilnější lidské svaly - ne nadarmo.

S objevem možnosti změny kvality vidění pomocí cílených cvičení přišel Wiliam Bates již před stoletím.

Meir Schneider, který  se ze své slepoty vyléččil, metodu dále obohatil o systém komplexních fyzioterapeutických cvičení a relaxačních masáží celého těla, cviky rozvinul, dodal jim i hravý rozměr. Metoda Meira Schneidera je celostní metodou sebeléčení, kdy využívá přírodní síly lidského těla a se uzdravilo prostřednictvím jemných pohybů, dýchání, automasáží, vizualizací, učení koordinace. Tyto postupy vedou k uvolnění a zvýšení krevního oběhu Většina z nás má zažitých mnoho vzorců nerovnováhy, které vedou k bolestem zad, krku a ramen, ztuhlosti kloubů a únavě. Metoda učí jak účinněji využívat své svaly - s lehkostí, rovnováhou a flexibilita - a tím zlepšuje fyzickou a psychickou relaxaci, zvyšuje pohyblivost kloubů, snižuje bolest a zabraňuje degenerativním změnám,  jako artritida a oběhové problémy..

bottom of page