top of page
DSC00034.JPG

Nejlépe znají své dítě milující rodiče  

Z běžné praxe rodiče mají podezření na to, že dítě nevidí dobře nebo očička šilhají. Navštíví očního lékaře, který stanoví diagnózu a z dítěte je pacient. To nejčastější, co si kromě receptu na brýle odnášejí, je obava,strach. Lékař nepředpokládá a ani nezná (lékařské fakulty to neučí) možnost nápravy přirozeně, a tak aby  udělal podle svého přesvědčení to nejlepší, doprovodí předpis popisem toho, co se stane, když neuposlechnete pokynů lékaře a strach je tady. Dá se jím dobře ovládat pacient, pro podstatnou léčbu zraku je však tím nejhorším.  Dříve než se rozhodnete pro jakékoliv řešení, uvědomte si, zda se rozhodujete pod vlivem strachu nebo lásky. 

Uzdravování má-li být účinné vychází ze zvědavosti, hravosti, obecně zájmu dítěte.

Děti milují hry a obvzvlášť, když je hrají s rodiči. Možná vám to pomůže přehodnotit priority. Všechna cvičení jsou formou her

Pomáhají všem účastníkům. Je totiž možné, že horší zrak dítěte jen zrcadlí přehnané obavy, nároky,  nebo i přemíru zájmu, které na dítě klademe nebo odráží vztahy se sourozenci či dalším okolím.   

Zkušenosti s dětskými klienty to potvrzují.

Rodiče dělají vše s nejlepšími úmysly, duše dítěte to však může odrážet jinak. Výsledkem pak může být krátkozrakost, dalekozrakost nebo šilhání. Poukázání na dědičnost nehraje roli. I takovou  tendenci, s kterou přišlo dítě na svět,  lze rozpoznat a překonat.   

Skvělý překlad knihy od Janet Goodrich, která vysvětlí nejen rodičům, jak pracuje dětský zrak a je plná krásných a zábavných cvičení pro děti od nejmenších napomáhajících překonání očních vad, šilhání, tupozrakosti ....    Tato kniha inspirovala tisíce rodičů po celém světě a měl by si ji přečíst každý, komu záleží na zraku dětí. Nejen rodiče ale i pedagogové a lékaři.  Kniha ukazuje přes praktické výsledky, návody k praxi, že se zrakem lze pracovat. Její poselství přesahuje období dětského zraku a může inspirovat i ty dospělé, kteří si mohou uvědomit, že proces, který započal tím, že v dětství začali nosit brýle, není nevratný.

Máte-li zájem o knihu, napište, prosím, přes kontaktní formulář.  

obálka foto.png
bottom of page