top of page

rozhovor s Meirem Schneiderem

v Lidových novinách 12.11.2016

Meir Schneider

Meir Schneider PhD LMT se narodil s šedým zákalem, a po několika neúspěšných operacích  byl deklarován jako legálně slepý. Tyto okolnosti ho předurčovaly k životu slepce, užíval Braillovo písmo. Meir nepřijal osud slepce a chodil do běžné školy. V 17 letech potkal o rok mladšího chlapce, který ho seznámil s Batesovou metodou. Cvičil až 13 hodin denně a po roce již přečetl první písmena bez brýlí. Po překonání své slepoty pomocí očních cvičení řídí a čte bez brýlí. Způsob, kterým se vyléčil, vychází z metody Willama H. Batese (1860 – 1931). Metodu, kterou praktikoval na sobě, rozvinul dále ve své škole  School for self-heeling v San Francisku. Vydal mnoho publikací a materiálů audio i video. Knihou shrnující poznatky ohledně sebeléčení očí je kniha Vision for life (v českém překladu Hany Maslowské  Šance pro oči , Elfa 2013).  Meir Schneider vyléčil již tisíce pacientů a to i těch, kde moderní medicína již neznala řešení. Meir léčí  a přednáší po celém světě a postupně mění náhled moderní medicíny na celostní způsoby léčby. Jeho úspěchy jsou nepopiratelné. V souvislosti s počínající pandemií krátkozrakosti z důvodu, že většina činností člověka je spojena s díváním na blízko(užívání počítačů, tabletů, chytrých telefonů, čtení) a nedostatku dívání do dálky  může jeho metoda sehrát velmi významnou roli i jako prevence.   

Anchor 2

Meir Schneder přednáší po celém světě a šíří myšlenky přirozeného způsobu zlepšení zraku.  V rámci své školy School For Self-Healing úspěšně léčí i velmi složité případy očních chorob, poúrazových stavů a to včetně dětí.

Více o škole Meira Schnedera najdete na jeho stránkách.

Metoda sebeléčení Meira Schneidera je unikátní kombinací terapeutické masáže, pohybových a fyzické cvičení na zlepšení zraku pro prevenci a rehabilitaci degenerativních stavů. Meir Schneider dokazuje, že změny zraku nejsou nevratné, zrak se nemusí zhoršovat a jsme sami schopni díky opravdu zázračným vlastnostem našich vlastních těl a našeho myšlení změny vidění zpomalit, zastavit a dokonce i zvrátit. Je to úplně stejné jako i u jiných částí našeho těla. Můžeme přijmout pasivně pomoc lékařské péče ve formě léků, zákroků a podpůrných prostředků, nebo vlastní péčí o tělo, správnými návyky a životosprávou udržovat zdraví či zdraví zlepšit. Můžeme odstranit příčinu, užívat si kvality vlastního zraku a vnímání světa a nikoliv léčit následky.

Metoda Meira Schneidera zlepšení zraku přirozenou  cestou je určena pro krátkozrakost ( Myopia a psedomyopia), dalekozrakost (hyperopia), vetchozrakost (Presbyiopia) , tupozrakost (amblyopie) a šilhání (strabismus), napomáhá  prevenci a zlepšuje stavy šedého zákalu (katarakt), zeleného zákalu (glaukom), potížím spojeným s odloučením sklivce zákalky.

Anchor 1
Zrak pro život, z.s    www.lepsioci.cz   pořádal v Divadle Dobeška
přednášku a dvoudenní workshop Meir Schneider PhD, LMT (USA) :
Zlepšení zraku přirozenou cestou metodou Meira Schneidera
zvukový záznam workshopu sobota a neděle
bottom of page