top of page

Kolik času musím věnovat cvičením denně?

Základem úspěchu je vaše přesvědčení možnosti sebeléčení. Nejsložitější bývá zapracování správných návyků do běžného režimu.

Dobré je začít s cvičeními klidnější den doma, kdy bude na vše dostatek času. Nabírejte si cvičení postupně, nezapomínejte zejména na relaxační cvičení. Právě relaxované a uvolněné oči jsou základem správného vidění. Nezapomínejte stále dýchat a mrkat.

Cvičení můžete provádět prakticky vždy a všude. Nemusí být aplikována striktně a dogmaticky. Naopak, hrajte si vlastním zrakem, zkoušejte vlastní obměny cvičení. Nejdůležitější je právě vaše aktivní účast na procesu sebeléčení. V praxi je dobré věnovat cvičením ca 30 minut denně. Čím více, tím lépe. 

Využijte cvičení k odpočinku a uvolnění. Vybírejte si, kde a jak trávíte volný čas. Seriálem nebo noční vycházkou při které aktivujete periferní vidění a uvolní se zornice? Při počítačové hře nebo hleděním do krajiny. Vědomě se rozhlížejte a „necivte“ zabráni do myšlenek a starostí.  

Když nestihnete některé cvičení nezoufejte, rozodně je nedohánějte ve stresu. Stres je pro oči nejhorší. Vemte si ponaučení pro další den a najděte si v něm místo pro toto cvičení. Nedostatek času většinou bývá jen otázkou priorit. Rozodněte se, kterou činnost můžete oželet. Je to lepší než se pokoušet cvičení vtěsnat do starého režimu.  

Podle sebe i zkušeností klientů lze využít každou situaci. Čekání ve frontě, v autobuse či metru, jízda v autě, procházka v přírodě i městě, oběd doma i v restauraci, při práci doma i po probuzení v posteli. 

Oči máme sebou všude. 

bottom of page