top of page

První výsledky pocítíte ihned.

Rozhodnutí vzít péči o svůj zrak nebo o zrak svého dítěte do svých rukou vám dodá velmi mnoho vnitřní síly. Cviky na relaxaci očí vám dodají svěžest nebo alespoň zmírní stres. Nebojte se toho, že nejste odborníci. Znáte snad někoho, kdo lépe zná tělo i mysl vašeho nebo vašeho dítěte? Právě vy sami vidíte, jak vidíte. 

Další záleží na vaší schopnosti zapracovat návyky do běžného života. Většinou trvá doba, než začnete cvičit automaticky, tři týdny. 

Nehledejte důvody, proč to nejde, hledejte možnosti. Vaše oči se nevylepší mávnutím kouzelného proutku. Čas nehraje zásadní roli, ale sami budete překvapeni, jaký je váš zrak poté, co se rozhodnete brýle odložit. Nejdůležitější je přijmout zrak, jaký máte za vlastní, být uvolněni, zhluboka dýchat, nezapomínat mrkat. Někteří zažijí velmi rychle pocit zlepšení jako autor stránek, některým to potrvá několik týdnů. Důležité je radovat se z každého zlepšení. Tak jako kolísá výkonnost vašeho těla, stejně tak se mění i výkonnost vašeho zraku.

Nezoufejte, když se zrak dočasně zhorší, pokud dostatečně  relaxujete, schopnosti se vrátí. Občas se při cvičeních dostaví záblesky dokonalého vidění, které se v zápětí ztratí. To je potvrzení toho, čeho můžete cvičením dosáhnout. Pro vaši kontrolu pozorujte pravidelně některé detaily jak blízké tak vzdálené a pozorujte, jak se váš zrak postupně zlepšuje, jak jasně vidíte odpočatí, unavení, v nervozitě i klidu, ráno či večer. Takové pohledy vám pomohou i lépe si uvědomit sami sebe. Optikou brýlí či čoček takovou zpětnou vazbu a vašem těle i mysli nikdy nezískáte.

Neberte cvičení jako soutěž, jak rychle si zrak vylepšíte. Přílišné úsilí způsobí únavu a strnulost vašeho zraku. Právě dostatek odpočinku a uvolnění očních svalů a mysli zrak vylepšuje.  Přijměte svůj zrak tak, jak je, za vlastní.

​Možnost přijmout rychlé bezpracné řešení okamžitého stavu, které dává dnešní medicína máte vždy. Radost z vlastní vnitřní síly, víru v zázračné schopnosti lidského těla, jeho větší uvědomění a poznání  provázanosti  těla a duše stojí za čas a námahu. Očním cvičením získáte mnohem více než jen ostřejší zrak.  

bottom of page